Зірки, герої, святі, містяни рідних Стараховіц. Хто вони? Чим вони жили? Які цінності мали?
Дуже символічно, що сьогоднішню подорож містом розпочинає вступним словом віце-мер міста Marcin Gołębiowski. Його піднесений настрій, ентузіазм передається студентам ПТУ№3, молодим людям з України і уже новим мешканцям Стараховіце. Знайомство з новим місцем проживання допоможе швидше закліматизуватись, освоїтись, влитись в громаду. Підтримує ініціативу і педагогічний колектив. Разом зі студентами стежками історії мандрувала Marzena Malicka.
Цього разу Анета зустріла нашу групу біля костьолу Всіх Святих. Слід відзначити, що ця будова була закладена ще у 1624 році свєнтокрижськими бенедиктами і налічувала 800 прихожан (вірних). Церква була повністю із дерева із середини із зовні. Неймовірна краса різьблення притягувала не лише простий народ до святині, а й знать. На превеликий жаль сучасний костел немає нічого спільного з історичною памяткою, бо був повністю пербудований і перепроектований, але і сьогодні тут проходять служби і це місце для багатьох є місцем поклоніння Богу.
Йдемо до парку. До речі за дослідженнями цього року наш міський парк визнаний одним з найкращих проектів міських парків Польщі. Спроектовано і виконано! Анета показувала і розказувала для чого, чому у парку є рови з водою, чому послугували. Хочете знати? Гайда з нами на чергову історичну екскурсію.
Чи помічали автомобілі, які стоять у різних частинах міста?! Їх неможливо не помітити. Вони теж вагома частина історії міста. Чули про завод STAR?
Йдемо до Пастерніка. Це штучний збірник води. Цього року його вичистили від сміття, бруду, рослин і зараз діти з батьками приходять провести тут час разом, погодувати качок, лебедів і просто помилуватись природою.
Місто росте, розвивається, підіймається. Це не просто слова, це те що мешканці бачать. Зміни помітні!
Realizowany projekt za inicjatywy wiceprezydenta miasta Marcina Gołębiowski, wsparcia Urząndu Miasta, projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz cudownej dziennikarki Anety Marciniak