Зараз в Україні зима асоціюється перш за все з колядками, які співають на свято Різдва Христового (24-25 грудня). Але колись колядки були язичницькими піснями, з якими Православна Церква спочатку вела безуспішну боротьбу, забороняла їх. Однак дуже стійкими виявились в Україні обряди Коляди, багато в чому позначені рисами язичницьких вірувань, що нагадують як про вшанування новонародженого сонця, так і про культ предків.
Згодом, із запровадженням на Русі християнської релігії як державної, обряд колядування був пристосований до святкування Різдва Христового. Священики й ченці створили нові релігійні колядки з біблійними образами, які також набули великої популярності в народі.У колядках, за традицією, вшановували всіх членів родини: господаря, господиню, хлопця, дівчину. Колядування поєднувалось із відповідною театралізованою виставою, танцями, музикою.
Саме таке колядування ми спробували відтворити і показати, проспівати, затанцювати перед мешканцями міста. Мені здається вдалось на славу. Згодні?!Знані колядки прозвучали на вечорі “Ой чи є чи нема пан господар дома”, „Добриий вечір тобі пане господарю”, “ Радій земля”, “Нічка та радісна” і на закінчення колядка-побажання “І в вас і в нас все буде гаразд” Школярі віршами славили Бога, а танцювальні колективи наповнили зал енергійною атмосферою.
Маю надію, що наші артисти наповнили ваші серця святковим настроєм.
Foto: Aneta Marciniak, telewizja Starachowice
Aldona Baltowska-Jagiela