Конкурси, танці, ігри, співи, виступи місцевих артистів та дитячих колективів з України, в тому числі виступ Амелії Анісович, яка зачарувала весь світ своїм співом у Київському метро, під час бомбардувань міста наповнювали музей під відкритим небом в Токарні, поблизу Кельц.
Тут зібрались біженці перед війною з України, клуби сеньйорів, а також у заході також взяли участь: директор Регіонального центру соціальної політики Ельжбета Корусь та її заступник Аркадіуш Сліпіковський, директор департаменту реалізації Європейського соціального фонду Катажина Кубіцька, директор Воєводського управління праці в Кельце Александра Марцинковська, та представники органів місцевого самоврядування.
Господиня свята віце-маршалек Рената Янік наголосила, що інтеграція між громадянами допомагає пізнавати нових людей, культуру та звичаї. Співпраця між гмінами воєвудства тільки сприятиме пришвидшенню цього процесу.
Нові знайомства відкривають нові горизонти, нові шляхи співпраці, нові шляхи взаємодії відомств, нові ідеї та проекти.
Учасники пікніка від малого до людей поважного віку мали можливість розважатись на атракціонах, конкурсах, брати участь у танцювальних шоу, іграх для дітей і дорослих. Під час пікніка відбулися виступи місцевих артистів та дитячих колективів з України. Зіркою заходу став гурт Taraka, що поєднує польську та українську культуру, відомий з пісні під назвою «Дай руку Україні» та Амелія Анісович, дівчинка, відома виконанням пісні «Я маю цю силу» в Київському бункері.
Наш живчик, наша зірочка Амелія Анісович
Діти тішились з аквагріму, кольорових косичок, декоративних аква татуювань. Бігали на смузі перешкод. Їздили, скакали, спускались з надувних гірок. Смакували поп корном, солодкою ватою, газованими напоями, лимонадами, фруктами.
Їх батьки та інші гості могли почастуватись смаколиками, приготованими на гастрономічній зоні. Пишні вареники з різноманітними начинками, бігос, а смалець зі шкварочками на свіженький хлібчик та з квашеним огірочком. Кожен щось знайшов себе.
Метою заходу була інтеграція українських громадян із громадою воєводства, а також можливість представити культуру та спадщину Українського краю. Захід відбувся в рамках проекту «Свєнтокшиське для України» за підтримки Регіональної програми Свєнтокшиського воєводства на 2014-2020 рр. співфінансованої Європейським соціальним фондом.
Це дуже важливий проект. Його вартість становить 21,3 мільйона злотих, ці кошти спрямовані на підтримку органів місцевого самоврядування, щоб вони могли допомагати біженцям, які проживають у їхніх повітах. Ці гроші необхідні громадянам України для того, щоб вони жили в нашому регіоні. Завдяки їм вони можуть вивчати польську мову, супроводжувати на ринку праці, отримуватиюридичні консультації, психологічну допомогу, допомагати дітям у школах та дитсадках, – додала віце-маршалок Рената Янік.
Нові мешканці Стараховіце теж скористались з цієї гарної можлтвості і долучились до свята. Повертались в гарному, піднесеному настрої, сповнені енергії, емоцій, нових знайомств.