BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Про місто

Стараховиці є одним із найбільших адміністративних, економічних та культурних центрів Свентокшиського воєводства. Місто розташоване серед лісових масивів у північній частині воєводства біля підніжжя Свентокшиських гір в мальовничій долині річки Камінна.  Площа Стараховиць становить 32 км², а населення - понад 40 000 осіб.
 
У південній частині небосхилу можна розгледіти хребет Свентокшиських гір з його найвищими вершинами: Лисиця та Лиса Гора. Довкола міста розтягнулася багатокілометрова смуга лісів, переважно соснових насаджень, які чудово підходять для оздоровлення та відпочинку.
 
На території міста розташовані три водосховища: Луб’янка, Пастерник та Пяхи.  Це чудові локації для відпочинку, водних видів спорту та риболовлі.
 
Любителі активного відпочинку можуть проводити дозвілля у критому басейні, на футбольних полях, тенісних кортах, у спортивних залах, тренажерних залах під відкритим небом, літніх басейнах та єдиному в регіоні професійному спортивно-мисливському тирі. У Стараховицях також проведять загальнонаціональні спортивні та культурні заходи.
 
Історія міста нараховує майже 400 років. З моменту заснування, протягом кількох століть місцевість називалася Вєжбнік, однак після включення до її адміністративних меж промислового поселення під назвою Стараховиці в ХХ столітті місто отримало свою нинішню назву.
       
В середині ХІХ століття тут, вздовж річки Камінна, був створений металургійний комбінат. Стараховицька гута була першою і найважливішою ланкою на шляху до перетворення міста у важливий центр металургійної промисловості.
        
У міжвоєнний період Стараховиці стали важливим центром збройової промисловості. У 1920-х роках тут був побудований завод артилерії та боєприпасів, більш відомий як Стараховицька Фабрика (Zakłady Starachowickie).
 
Після Другої світової війни Cтараховицьку Фабрику було перетворено на Фабрику Вантажного Автотранспорту, у якій і розпочалося виробництво перших вантажівок у Польщі під брендом STAR.  Протягом багатьох років ФВА була основним роботодавцем міста, в ній працювало понад 20 000 працівників. Саме завдяки цій фабриці місту Стараховиці вдалося знову розвинутися і розбудуватися.
 
Наприкінці 90-х років XX століття власником фабрики став німецький концерн MAN. Сьогодні підприємство випускає автобуси цієї марки.
 
Стараховиці - це місто з багатими економічними традиціями, що тісно пов’язане зі Старопольським, а згодом і Центральним індустріальним регіонами. Про це свідчить, зокрема, унікальний металургійний комплекс ХІХ століття, який експонується в музеї природи та техніки «Екомузей».
 
Сучасні Стараховиці – місто, що динамічно розвивається. На його території працює багато компаній, найбільшими з яких є MAN Bus, що продовжує локальні традиції автомобільної промисловості, а також PKC Group, Animex, Cerrad, Cersanit, Польські Ливарні та Perfopol.
 
Зручні умови для розвитку підприємництва, регулярне покращення стану доріг, стабільна розбудова інфраструктури, інноваційні концепції розвитку міського простору, громадська активність та природні цінності роблять Стараховиці містом, у якому варто жити.
Author: Paweł Latała
admin
pawel.latala@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Menu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept