Zakład Energetyki Cieplnej planuje rozszerzenie działalności edukacyjnej. Do proekologicznych „lekcji ciepła”, które Spółka realizuje od trzech lat na terenie ciepłowni, w nowym roku szkolnym mają dołączyć wycieczki zamiejscowe.
Wszystko to, by zwiększyć świadomość mieszkańców miasta i zadbać o ich zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego, ponieważ w przyszłości Spółka zmierza do uczynienia Starachowic miastem niezależnym energetycznie.
Jak powstaje ciepło w sieci miejskiej i w jaki sposób trafia do naszych domów? Duża grupa najmłodszych mieszkańców naszego miasta może już z łatwością odpowiedzieć na te pytania dzięki uczestnictwu w lekcjach organizowanych przez Zakład Energetyki Cieplnej. Realizowany przez Spółkę projekt pod nazwą „Wiem czym oddycham - lekcja ciepła” ma na celu kształtowanie podstaw proekologicznych u dzieci. Działanie ma już trzyletnią tradycję.
Do tej pory w projekcie wzięło udział około 1500 dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów młodszych klas szkół podstawowych.
Edukacyjna, proekologiczna działalność Spółki została dostrzeżona na arenie krajowej. Dowodem na to jest list pochwalny z Departamentu Edukacji i Komunikacji Ministerstwa Środowiska.
Zakład Energetyki Cieplnej po sukcesie jakim okazał się pierwszy projekt edukacyjny planuje już kolejny, którego głównym elementem będą wycieczki edukacyjne.
Jak mówi kierownik Działu Zamówień Publicznych i Marketingu ZEC Robert Sowula głównym celem, który przyświeca spółce ciepłowniczej podczas realizacji projektów proekologicznych jest zwiększenie świadomości społeczeństwa naszego miasta. To ma z kolei pomóc w przekształceniu Starachowic w miasto samowystarczalne energetycznie.
//www.tv.starachowice.pl/player/embed/3652/859cdad6d17ec6a450a8029b3e7aaf298724c183/