Zespoły

Zespół do Pracy z Rodziną

Pokój nr 109, 110 – I piętro, tel. 41 274-57-57

1. Praca socjalna:

Praca socjalna z rodziną dotkniętą problemem przemocy w rodzinie ukierunkowana na zatrzymanie przemocy polega na:

Praca socjalna a z rodzinami z problemem alkoholowym polega na:

Praca socjalna z rodzinami niepełnymi, wielodzietnymi, niewydolnymi wychowawczo polega na:

2. Działania zespołu do pracy z rodziną:

Zespół Terenowej Pracy Socjalnej

Pokój nr 12,13,14 – parter budynku oraz pokój nr 107, 111– I piętro, tel. 41 274-71-92 wew. 242,210,215,236,217

Podstawowe zadania:

Zespół ds. Osób Bezdomnych 

Pokój nr 11- parter budynku, tel. 41 274-71-92 wew. 212

Praca socjalna z bezdomnymi podejmowana przez pracownika socjalnego przy współudziale klienta, zmierzająca do uzyskania mieszkania i powrotu do środowiska oraz rozwiązania innych problemów towarzyszących często bezdomności na przykład problemów uzależnienia, bezrobocia, niepełnosprawności.

Pracownik socjalny wspólnie z klientem opracowuje program wychodzenia z bezdomności – kontrakt socjalny, w którym obydwie strony zobowiązują się do podjęcia działań mających na celu rozwiązywanie określonych problemów.

Program zapewnia wsparcie w procesie wychodzenia z bezdomności, polegające na wspieraniu osoby bezdomnej w rozwiązywaniu problemów życiowych, w szczególności rodzinnych i mieszkaniowych oraz pomocy w uzyskaniu zatrudnienia (zgodnie z art.49 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej).

W ramach pracy socjalnej oferowana jest w szczególności pomoc w zakresie:

Zespół ds. Pomocy Instytucjonalnej

Pokój nr 113 I piętro, tel. 41 274 71 92 wew. 235

Zgodnie z art. 54 ust.1 ustawy o pomocy społecznej „Osobie wymagającej całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącej samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, której nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych, przysługuje prawo do umieszczenie w domu pomocy społecznej”. Należy jednak pamiętać, iż umieszczenie osoby w domu pomocy społecznej jest ostatecznością i powinno być poprzedzone oceną możliwości udzielania pomocy osobie potrzebującej w miejscu jej zamieszkania oraz zbadaniem jej sytuacji rodzinnej. Skierowanie do domu pomocy społecznej wymaga oceny stanu zdrowia oraz uprzedniego ustalenia zakresu możliwości korzystania przez dana osobę z pomocy środowiskowej w szczególności zaś zbadania możliwości zorganizowania usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Centrum ma obowiązek kierowania osoby do domu pomocy społecznej zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania osoby, jednak zgodnie z typem domu zaznaczonym na zaświadczeniu lekarskim.

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.jpg

Dokumenty wymagane od wnioskodawcy:

Dokumenty uzyskane w toku postępowania:

 

Autor: izabela.pochec

Drukuj